Stránky

utorok 11. augusta 2015

Spútané mágiou

Autor: Richelle Mead
Názov: Spútané mágiou
Séria: Upírska Akadémia
Diel: Piaty
Pocity po dočítaní: To ako vážne? -_-

Strašné, fakt strašné. Rose neznesiteľná, Lissa takmer žiadna, Adrian úplné chudiatko a opäť mínusové body pre Dimitriho. Myslím si, že bez tejto časti by som sa zaobišla a tie štyri kľúčové body mohli byť napísané dva v štvrtej časti a dva si mohla autorka nechať na šiestu. Nechápem, ako dokáže celú sériu uzavrieť už len do jednej nasledujúcej knihy, ktorú si plánujem prečítať. No poďme si to rozobrať.

Štvrtá časť bola neskutočne našliapaná a bavila ma. Dúfala som, že aj piata sa ponesie na rovnakej vlne, ale mýlila som sa. Rose po návrate z Ruska čakala maturita (záverečná bojová skúška) zvládla ju za tridsať strán a potom hurá na kráľovský dvor. Na dvore sa postretávala s kadekým a snažila sa venovať aj Adrianovi. Pre ňu to bolo možno zaujímavé, ale pre mňa to bola strašná vata. Rose spriadala plán, ako sa dostať do prísne stráženého vezenia a získať jednu zaujímavú informáciu. Plánovanie jej trvalo dlho a celá akcia sa zbehla veľmi rýchlo, čiže nuda. Samozrejme po návrate čakal na Rose trest a vyše sto strán, tam bola len ona a jej katastrofálne myšlienkové pochody.

Vždy keď išlo do tuhého a začalo sa mi to páčiť, tak sa to zomlelo prirýchlo a opäť na mňa zo strán liezla vata. Rose som považovala za rozumnú hrdinku, ale tým, čo povyvádzala a ako sa správala, si to u mňa pokazila. Ako tak mi to zachraňovala Lissa, to čo dokáže je úžasné a obdivujem ju. Mohlo by jej tam byť viac, aj viac jej myšlienok. O Rose vieme všetko a o Lisse len zlomok. Po istej udalosti, mi prišlo hrozne ľúto Adriana. Rose ho len zneužíva ako leukoplast na ubolené srdce. Dejovo slabé a rozťahané, charakterovo plytké a neznesiteľné.

Séria je podľa mňa strašne preceňovaná. Je kopec iných kníh, ktoré ponúkajú oveľa viac a nemajú až takú reklamu ako toto. U mňa zabodovali jedine tretia a štvrtá časť a pochybujem, že sa im záver série vyrovná. Tri vločky, maximálne tri a pol. Strašne slabá kniha.

Astesia

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára